Koneinsinöörikilta juhlii 104-vuotista taivaltaan 30.3.2019.
Muista, että avecien pitää ilmoittautua erikseen!
Cocktail-tilaisuus on lähtökohtaisesti kutsuvieraille.

Tervetuloa mukaan juhlimaan!


Juhlaohjelma

Lauantai 30.3.
15.00 Cocktail -tilaisuus
Otakaari 1 X, A-siiven ala-aula
18.00 Pääjuhla
Astoria-sali
Iso Roobertinkatu 14, 00120 Helsinki
23.30 Jatkot
Paikassa X
Sunnuntai 31.3.
12.00 Silliaamiainen
Smökki

Illalliskortin hinta opiskelijoilta 90 €, valmistuneilta 100 €.
Silliaamiaisen hinta on 15 €.

Ilmoittautuminen alkaa kutsuvieraiden osalta 11.2. klo 12:00 ja killan jäsenten osalta 25.2. klo 12:00. Kutsuvierasilmoittautuminen päättyy 24.2. 23:55.

Mikäli tunnet kuuluvasi kutsuvieraiden joukkoon, mutta et ole syystä tai toisesta saanut kutsua 11.2.2019 mennessä, ota yhteyttä Emilia Jurvaseen.

Pukukoodi: Juhla- tai tumma puku, akateemiset kunniamerkit.

Lisätietoja aiheesta:
CN104-vastaavat
An Cong, Emilia Jurvanen
:=:TUtFMW96eWduRjVtcUpnMW96eWduSE91TEprMG9sNXpuRD09:=:

Ilmoittautuneet

  1. Matti Ylikontiola (PLK)
  2. Ville Eronen
  3. Jonas Korpela (PLK)
  4. Martti Vuori
  5. Markus Järvelä (Lukkarit)
  6. Emilia Jurvanen
  7. An Cong
  8. Rasmus Suomela
  9. Klaus Rissanen
  10. Jaakko Majuri (PLK)
  11. Karri Pönni (NIko ja norjalaiset)
  12. Kalle Kekäläinen (PLK)
  13. Viktor Törhönen (oss)
  14. Paula Riipi
  15. Ilari Tillikainen
  16. Hanna Pekkola
  17. Kalle-Heikki Koskinen (KIKH09)
  18. Sanna Tornivaara (KIKH09)
  19. Henri Ahoste (ROPOH19)
  20. Ville Majuri (PLK)
  21. Selina Sundström
  22. Heikki Sjöman (KIKH09)
  23. Anette Arild (KIKH09)
  24. Axel Cedercreutz (FTMK18)
  25. Gary Marquis
  26. Lily Hernandez
  27. Niilo Viitanen (PLK)
  28. Ville Väänänen (Kikh09)
  29. Joel Himanen (FTMK18)
  30. Visa Simola (FTMK18)
  31. Emma Järvinen (FTMK19)
  32. Joona Stenman (EHUL)
  33. Noora Torpo
  34. Mikko Rahkonen (FTMK19)
  35. Petra Ekroos (FTMK18)
  36. Paavo Pietikäinen (HHH)
  37. Tuukka Virkki (HHH)
  38. Taru Jormakka
  39. Noora Salminen (FTMK18)
  40. Aleksi Kuuva
  41. Konsta Risteelä
  42. Anna-Juulia Alaruikka (-)
  43. Juho Virtanen (FTMK18)
  44. Anni Rahiala (HHH)
  45. Riku Rautanen (HHH)
  46. Kaisa Aitola (HHH)
  47. Heikki Laaki (HHH, Anni Rahiala)
  48. Inkeri Kemppinen (Nelli Huttunen, Janika Metsola)
  49. Alex Suomala (PLK)
  50. Sini Simpura
  51. Henkka Hakala (ITMK 18)
  52. Janika Metsola
  53. Anton Eklund (ITMK18)
  54. Alisa Lehtinen (EHUL)
  55. Henna Pirskanen (ITMK18)
  56. Johannes Huovinen (HHH)
  57. Ville Ääri
  58. Miki Lehto (FTMK18)
  59. Jyri Raninen (Vaikkapa LPR/Oulu)
  60. Aleksi Aalto (Johannes Huovinen)
  61. Susanna Tamminen (Johannes Huovinen)
  62. Oskari Räsänen
  63. Elisa Naskali (ITMK18)
  64. Outi Korhonen (Eeva Lempinen & Noora Virta)
  65. Eeva Lempinen (Outi Korhonen, Noora Virta)
  66. Sara Salmu
  67. Markus H. Nevalainen
  68. Valtteri Keto (Origoklubi)
  69. Lauri Seutu (Origoklubi)
  70. Viivi Seppälä (Origoklubi)
  71. Airi Antikainen (Origoklubi)
  72. Veera Turunen (Origoklubi)
  73. Julius Hästesko (FTMK’18)
  74. Vilma Vartiainen
  75. Samuli Vehkomäki (Lukkarit)
  76. Timo Vesala (Labra)
  77. Akseli Kjellberg
  78. Krista Huhtamäki (Labra)
  79. Anna Poikulainen (ITMK18)
  80. Katriina Ruskeeniemi (ROPOH19)
  81. Väinö Friman (KRK, Kork, Oulun kone)
  82. Antti Honkanen
  83. Suvianna Asumus
  84. Mikko Nuutinen (FTMK19)
  85. Milja Koskela (FTMK18)
  86. Jere Vänskä (FTMK 18)
  87. Vili Kuosmanen (PLK)
  88. Joonas Lehtovaara (Jallukertut)
  89. Olli Kekäläinen (Jallukertut)
  90. Eeti Ahola (oss)
  91. Mikko Heliö (Oskari Räsänen)
  92. Lauri Lampila (Krk, kork, oulun kone)
  93. Ellen Heikkilä (Paras pöytä (vissiin sikh19 kokoukseen pitäis päästä), Arttu Aine, Elias Hoffren)
  94. Arttu Kosonen
  95. Emmaleena Ahonen (SIKH19)
  96. Oskari Luostarinen (SIKH19)
  97. Jonna Tammikivi (SIKH'19)
  98. Jaakko Koskela (SIKH19)
  99. Janne Kleemola (SIKH19)
  100. Rosa-Maria Laitinen
  101. Annukka Rytky
  102. Jami Hyytiäinen (SIKH19)
  103. Anni Kivimäki
  104. Eeva Häkkinen
  105. Vertti Vainio
  106. Anna Palonen (Korhonen, Lempinen ja muut vanhat rouvat)
  107. Diplomi-insinööri Jaakko Rauhala (HHH)
  108. Taneli Myllykangas (SIKH19)
  109. Sasu Saalasti (SIKH19)
  110. Tuukka Syrjänen (Keskelle SIKH19 pöytää ku pitää toimia kokouksen puheenjohtajana :D)
  111. Jemina Peltola (SIKH19)
  112. Jouni Partanen
  113. Hele Lonka
  114. Sofia Snellman
  115. Heidi Strengell (VTK)
  116. Janne Mattila
  117. Nestori Mäntysaari (Krk, kork, oulun kone, Väinö Friman)
  118. Toni Pellinen (ITMK18)
  119. Torbjørn Gundersen
  120. ØRJAN ANDREASSEN
  121. Aamos Varesmaa (HHH)
  122. Simo Hostikka
  123. Anna-Kaisa Isolahti
  124. Vilho Tikkanen
  125. Philip Jamissen
  126. Ilkka Mäkinen (KIKH09)
  127. Helka Apajalahti (KIKH09)
  128. Kine Hagen
  129. Ville Myllylä
  130. Elina Seppä
  131. Matti Peltola (2010-luvun toimijat)
  132. Minna Partanen
  133. Tuomo Leino (ITMK18)
  134. Kimmo Saira
  135. Edith Kankkunen
  136. Olli Komulainen (SIKH19)
  137. Juuli Leppänen (SIKH19)
  138. Oliver Aarrelampi (PLK)
  139. Veera Kuronen (Roosa Kuronen, Eetu Koljonen)
  140. Miina-Maija Simonen
  141. Saijariina Kuokkanen
  142. Nelli Huttunen
  143. Atte Makkonen (ITMK18 tai Samuel Moawad Athenelta)
  144. Samuel Moawad (Atte Makkonen)
  145. Ella Palo (Samuel Moawad, Atte Makkonen)
  146. Ilona Raimas
  147. Niko Erä-Esko (Norjalaiset)
  148. Masi Tammela (Tukihenkilöt)
  149. Aku Mustalahti
  150. Aleksi Hakala (Ropo)
  151. Valtteri Vuorinen (oss)
  152. Konsta Karppinen (Oss)
  153. Oskari Willman
  154. Neea Nieminen
  155. Rasmus Koivu (Ropoh19)
  156. Leevi Mattila (ROPOH19)
  157. Tuomo Vilska (Tukihenkilöt)
  158. erik ojapalo (maisterifuksit)
  159. Elias Lindqvist (Maisterifuksit)
  160. Annukka Laurila (EHUL)
  161. Eveliina Rauko (Johannes Huovinen)
  162. Helmi Savolainen (kermakara)
  163. Pia Heinonen (ROPOH19)
  164. Aukusti Kankaanpää (Johannes Huovinen)
  165. Mikko Barinoff (Maisterifuksit)
  166. Tuukka Löytynoja (Johannes huovinen)
  167. Emma-Leena Ahmaoja (Ropo)
  168. Sampo Simolin (Ananakset)
  169. Sophia Heyl (Tukihenkilöt)
  170. Meeri Pitkänen
  171. Emmi Silfverberg (Johannes Huovinen)
  172. Laura Latva-Kiskola (tukihenkilöt)
  173. Tuomas Kyllönen (Ananakset)
  174. Lauri Linnonmaa (Tukihenkilöt)
  175. Eero Pollock (Olli Kekäläinen)
  176. sami mustonen (tukihenkilöt)
  177. Aino Salmi (Ananakset)
  178. Risto Ranne
  179. Mikko Jokela (ROPOH19)
  180. Sami Puustinen (2010-luvun toimijat)
  181. Maria Romanova
  182. Olli Paloviita
  183. Axel Wilhelmson (FTMK19)
  184. Serge Skorin (ananakset)
  185. Salla Tyynila (EHUL)
  186. Joose Haavanlammi (HHH)
  187. Lea Larkiala
  188. Ida Simolin (Ananakset)
  189. Lassi Liimatainen (Niko ja norjalaiset)
  190. Jenny Manner (Janika Metsola, Nelli Huttunen)
  191. Roosa Selkämaa (Johannes Huovinen)
  192. Jenny Salo (ehul)
  193. Viivi Malkki
  194. Martta Vuorio (Tukihenkilöt)
  195. Lotta Örså (Suvianna Asumus)
  196. Eetu Veikkanen (Ananakset)
  197. Matias Riihinen (Jori Heinosen ja Ville Hirvenojan kanssa samaan)
  198. Ville Leppälä (Jallukertut)
  199. Peppi Toivonen
  200. Jaana Juutinen (Ananakset)
  201. Rebekka Siltainsuu (Oss)
  202. saku vuori (Johannes Huovinen)
  203. Ida Iso-Kungas (Ananakset)
  204. Eetu Koljonen (Veera Kuronen)
  205. Jori Heinonen (Ville Hirvenoja, Matias Riihinen)
  206. Iina Kauranen
  207. Matti Lin
  208. Aino Nyrhinen (Niko ja norjalaiset)
  209. Jannika Puustinen (Avecin kanssa)
  210. Mikael Rosin
  211. Julia Skorin (ananakset)
  212. Laura Tuomainen (Johannes Huovinen)
  213. Simo Simolin (Ananakset)
  214. Camilla Leiman (EHUL)
  215. Roosa Kuronen (Veera Kuronen)
  216. Minna Nuikka
  217. Jesse Miettinen (Jallukertut)
  218. Eero Pajunen
  219. Teemu Kuosmanen
  220. Ilmari Ikäheimo
  221. Joonas Kekkonen (Jallukertut)
  222. Jaakko Pere (ehul)
  223. Roope Turunen (EHUL)
  224. Joonas Skogström (HHH)
  225. Mikko Savolainen (Ananakset)
  226. Ville Kujanpää
  227. Federica Marongiu (Niko Erä-Esko)
  228. Ville Koivusaari (Maisterifuksit)
  229. Ville Hirvenoja (Jori Heinonen, Matias Riihinen)
  230. Riku Louhela (Niko Erä-Esko)
  231. Rosa Ruokonen
  232. Elsa Leinonen (Matias Riihisen pöytään)
  233. Leeni Nieminen
  234. The Hung Pham
  235. Niko Pöntinen (Jallukertut)
  236. Mikko Sihvola
  237. Anni Halko (Itmk’18)
  238. Tuukka Ormio
  239. Talvikki Jalas (Oss)
  240. Anna Silventoinen (Labra)
  241. Saara Kemppainen (Neea Nieminen)
  242. Ella Koivula (ITMK 18)
  243. Juho Norema (Heidi Strengel, Janne Mattila)
  244. Timi Tiira (FTMK)
  245. Ville Kauhanen (FTMK18)
  246. Eero Järvinen (FTMK)
  247. Ilkka Viita-aho (Oulu/Lappeen ranta/Tampere)
  248. Miika Kröger (KoRK, KRK, Oulun kone)
  249. Lassi Knuuttila
  250. Sampo Hanhirova (PLK)
  251. Elias Hirvonen (SIKH19)

Juhlassa mukana

vahanen

e-weber

meyerturku

ril

poyry

poyry

rudus

yit

ideastructura

valmet

granlund